Επίσκεψη στις Βρυξέλλες 20 με 23 Μαρτίου 2016

Οι μαθητές της Β΄ τάξης του σχολείου μας Ηλίας Παπαϊωάννου, Τώργος Σκαπέτης Κυριακή Τσέτα και Χρυσάννα Χατζοπούλου με συνόδους τους καθηγητές Έλσα Ελευθεριάδου και Γρηγόρη Χρυσομαλίδη ταξίδεψαν στις Βρυξέλλες και επεσκέφθησαν το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο έπειτα από πρόσκληση του ευρωβουλευτή κ. Γραμματικάκη. Παρά τα τραγικά γεγονότα που συνέβησαν στην πόλη τις ημέρες αυτές η αποστολή δε εκτέθηκε σε κάποιο κίνδυνο και επέστρεψε πλήρης εμπειριών και αναμνήσεων .

DSC01022aIMG 20160322 150056a